“Cehennemlik” ODTÜ’lüler uzayda, Şenocak nerede?

ODTÜ’de bir grup fizikçi, evrendeki en yoğun cisimlerden olan SXP 1062 isimli çift yıldız sistemindeki nötron yıldızının 18 dakika olan dönme periyodunda büyük bir kaymanın varlığını keşfetti.

Bilim dünyasında büyük heyecan yaratan ve literatüre giren bu keşifle çift yıldızın hem periyodu hem de yıldız içindeki yoğun maddeye ilişkin şifreler çözülmüş oldu.

Haber, dinci Yenişafak Gazetesi ve TRT tarafından “Uzaydaki büyük keşifte bir Türk imzası daha” başlığıyla duyurulurken, büyük buluşa yobaz İhsan Şenocak’ın cevap verip veremeyeceği merak konusu oldu!

Şenocak geçtiğimiz günlerde kadınların pantolon giymesinin de zararlı olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağını iddia ederek “Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah’ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ’ye, Boğaziçi’ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme!” demişti.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum