En centilmen tavlacıya mezartaşı ödülü!

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde geleneksel hale getirilen Evren Kahve Tavla Turnuvası’nda en centilmen oyuncuya mezar taşı hediye edileceği ortaya çıktı.

Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek turnuvada derece alacak oyunculara ilçedeki çeşitli kurum ve kuruluşlar sponsor olunca en ilgi çekici hediye mezar taşı oldu.

Mezar taşı hediye edecek mermer firmasının sahibi Şenol Bıyıklıoğlu “Baba mesleğimiz olan mermerciliği 40 yıldan bu yana sürdürüyoruz. İlçede birçok projeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde ilçede düzenlenecek olan tavla turnuvasına da sponsor olduk. Centilmenler her zaman kazanır diye en centilmen oyunculara hediyemiz olacak. Hediyemizi de mezar taşı olarak düşündük. Biz firma olarak Malkara’da ilkleri yaptığımızı düşünüyoruz. Malkara ilçemize güzel şeyler kazandıralım. Güzel projeler sunalım istiyoruz. Biz mezar taşlarımızı 100 yıl önceki gibi elmas kalemlerle çekiçlerle oyarak yapıyoruz. Bir mezar taşına tam bir gün mesaimizi harcıyoruz. Bu şekilde yaparsak daha kalıcı oluyor” dedi.

25 yıldır mermercilik işiyle uğraştığını belirten firma çalışanı Erkan Köktaş ise bundan sonraki düzenlenecek turnuvalara da mezar taşı hediye edeceklerini açıklayarak halkı sevince boğdu. Biz de en centilmen tavlacı seçilecek yurttaşımıza “güle güle kullan” diyor, yaratıcı sponsorlarımıza hem bu hayatta hem de öbür tarafta başarılar diliyoruz!

 

Belki İlginizi Çeker

0 yorum