Sen misin kaymakamlıkta telefonla konuşan!

Devlet, halkın parasını babasının malı gibi savurmanın cezasını yine halka ödetiyor!

Konuya en güzel örneklerden biri de Sivas’ın Divriği ilçesinden geldi. İlçe kaymakamlık binasına şikayetini anlatmak için gelen bir vatandaşa “telefonda yüksek sesle konuşma cezası” verildi.

Şikayetini anlatmak üzere kaymakamlık salonunda sırasını bekleyen 68 yaşındaki Mehmet Aydın adlı vatandaş aynı zamanda cep telefonu ile konuşunca cezayı yedi!

Kaymakamın odasından çıkan polis memurları, Aydın’a yüksek sesle konuşup gürültü kirliliği yaptığı gerekçesi ile 5326 sayılı Kabahatler kanununun 36. Maddesi kapsamında 124 TL para cezası kesti. Aydın’a kesilen ceza ödemeyi hemen yapması nedeniyle 93 TL’ye indirildi.

Divriği’de tehlike saçan metruk binalarla ilgili Divriği güvenliği adına Kaymakamlığa gittiğini belirten Aydın, haksız bir ceza ile karşı karşıya kaldığını belirterek konuyu Cumhurbaşkanlığına kadar taşımayı düşündüğünü belirtti.

Hani duyan da memleketi sükunet ülkesi sanır! Bizler de halk olarak her gün yaptıkları kuru gürültü nedeniyle başta vekiller olmak üzere tüm gürültücülere ceza kesilmesini, paraların da halka dağıtılmasını talep ediyoruz. Cezasını erken ödeyene indirim de yapmıyoruz!

Kaynak: İHA

Belki İlginizi Çeker

0 yorum