Yaşasın dayanışma: Fırat Toprak işine döndü!

Fırat Toprak’ı istifaya götüren görüntüler:

Geçtiğimiz günlerde CHP Grup toplantısını sosyal medya üzerinden yayınlamaya çalışırken emojileri açık unutarak Kılıçdaroğlu ve beraberindekileri canlı yayında eğlenceli görüntülerle ekrana getiren CHP Milletvekili Tacettin Bayır’ın basın danışmanı Fırat Toprak istifa etmek zorunda kalmıştı.

HOPkültür olarak istifaya tepki göstermiş, vekillerin gece yarısı Meclis’ten geçirdikleri yasalarla kendilerine tanıdığı imtiyazlardan utanmak yerine Toprak’ın yayınladığı görüntülerden utanmasına isyan etmiştik. Tepkimizi de “Hepimiz Fırat Toprak’ız” başlıklı paylaşımla duyurmuş, Tacettin Bayır’ın Facebook sayfasına da itina ile yerleştirmiştik. Tacettin Bey, gelen yoğun tepki mesajları üzerine sosyal medya hesabından Fırat Toprak’ın istifasının kabul edilmediğini duyurdu.

Buradan bir kez daha yineleyelim: içinde bulunduğumuz Tımarhane Cumhuriyeti ortamında yanlışlıkla paylaşılan bu görüntüler hepimize biraz nefes aldırmış, gülümsememize neden olmuştu. Kaldı ki sadece Kılıçdaroğlu değil, “ittifak kuvvetlerinin” seçimi kati surette kazanmak için çıkardığı Seçim Yasası’na rağmen halkı ısrarla şaibeli seçime çağıran tüm siyasilerin ruhumuzdaki yansıması o görüntülerden farklı değildir. Bu vesileyle tüm muhalefeti aklı selim olmaya davet ediyor, aksi takirde “çatlasalar da patlasalar da” Tayyip Bey’in Başkan olacağını buradan ilan ediyoruz! Ama diyorlarsa “bir bildiğimiz var” o zaman söylesinler de biz de bilelim. Değil mi ama?…

Fırat Toprak için dayanışma paylaşımımız:

Belki İlginizi Çeker

0 yorum